Pompy ciepła Kętrzyn

W roku 2022 czeka nas na pewno dużo zmian. Jedne zmiany będą lepsze, inne zaś zdecydowanie gorsze. Inflacja szaleje, a pieniądz traci na wartości.  Gdzie szukać okazji do inwestycji i czy pompy ciepła są dobrym rozwiązaniem?

Dostępność urządzeń i technologii na rynku jest bardzo duża. Nie każdy inwestor wie w jaki sposób dobrze dobrać sprzęt i z jakiej firmy montażowej skorzystać. Wybór więc nie jest oczywisty. Powietrzne pompy ciepła mają sporo zalet, ale też i kilka wad – warto więc, przekonać się i dowiedzieć wszystkiego o nich zanim podejmie się właściwą decyzję.

Bardzo ważną zaletą powietrznych pomp ciepła jest brak negatywnego wpływu na środowisko. W tych czasach, gdzie każdy zaczyna mieć już świadomość jakie nasze środowisko jest dla nas cenne, bardzo często również to ma wpływ na wybór pomp ciepła. Niskie koszty eksploatacji to kolejny niewątpliwy plus takiej inwestycji. Kiedy jesteśmy już przy zaletach warto wspomnieć o jej niewielkim rozmiarze, a także o budowie, która bardzo dobrze się prezentuje – co daje miły efekt wizualny. Pompy ciepła mogą pracować również przy minusowych temperaturach.

Wadą pomp ciepła dla niektórych może być poziom hałasu – to akurat może okazać się uciążliwe dla osób przebywających w domu. Nie jest on bardzo głośny. Wysokie koszty zakupu i instalacji – nie każdego stać na taką inwestycje, a zwraca się dopiero po kilku latach. Są również prowadzone dofinansowania do pomp ciepła, dlatego warto obserwować zmiany.

Montaż pomp ciepła – jak wygląda?

Montaż pomp ciepła przebiega w sposób prosty i jest bezproblemowy. Nie ma znaczenia ukształtowanie terenu. Nie trwa on również bardzo długo. Czas montażu powietrznej pompy ciepła panasonic zajmuję od 1 do 2 dni. W zależności czy jest to okres letni czy zimowy. Ważny jest wybór dobrej firmy, która zajmie się montażem. Z chęcią odpowiemy na każde pytanie.

  • pompy ciepła kętrzyn
    pompy ciepła Kętrzyn

 

Dlaczego warto stosować pompy ciepła?

Podsumowując przedstawimy 4 powody dla których warto zastanowić się nad tym rodzajem ogrzewania swojego domu.

  1.  Ochrona środowiska,
  2.  Pompy ciepła dofinansowanie,
  3.  Wygodne użytkowanie,
  4.  Zmniejszenie kosztów

 

Jeśli zastanawiasz się nad montażem pomp ciepła w Kętrzynie, zadzwoń do nas. Z chęcią odpowiemy na każde pytanie, a również kompleksowo doradzimy w doborze odpowiedniego sprzętu.